FILMOVÉ ECHO XIX. MFOF

Přijďte se podívat na vybrané oceněné filmy minulého ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů do Kina ART DKMO v Ostravě 26. – 27. dubna od 17 a 19 h. K zhlédnutí bude 18 filmů různých žánrů i délky. Echo zahájí vítězný film v kategorii dobrodružný vodní sportovní film Mike and Maurice, který nás přivede do podvodního světa krétského zálivu. V dalším vítězném filmu s názvem Ještě než zmizí, tentokrát v kategorii cestopisný film, navštívíme s rybářem Jakubem Vágnerem kmen Taoromenani v ekvádorském pralese. Brazilec Lucas nás zase vezme na krátkou cestu do Himalájí, a to ve filmu Mountains are gods. Ve druhém úterním bloku se spolu s fotografem a vůdcem psího spřežení dovíme o jeho životě na Špicberkách (Life expedition). Nenechte si ujít také dva oceněné dokumenty o dvou úspěšných sportovcích, které jejich touha překonat nejen své hranice dovedla k tragickému konci (polský film Silence of the depth a Ikaros rež. J. Jindry o českém paraglidistovi T. Ledníkovi).

Foto z filmu Ikaros

Z kategorie horský a horolezecký film můžeme diváky pozvat na Makateu v Polynésii (Makatea vertical adventure, Francie), do Himalájí na Chamlang (Francie) nebo na americký dokument o prvovýstupu na sopečný vrchol v Guinejském zálivu (Nubivagant). Echo uzavírá slovenský dokument P. Barabáše Salto je král o slaňování slovenské expedice v největších světových vodopádech.

Zároveň zveme milovníky vysokých hor na multimediální pořad J. Kráčalíka NEJZNÁMĚJŠÍ VÝSTUPY ALP a to v pondělí 25. dubna v 19 h v kině Art DKMO. Všichni znají jejich názvy, ale na vrchol vystoupili jen někteří. Mont Blanc, Matterhorn, Grossglockner, Prisojnik, Tofana a další. Prožijte s námi výstupy na nejatraktivnější vrcholy Alp i vy.