Close

SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ 17. ROČNÍKU MFOF

Celovečerní slavnostní program předávání cen nejlepším filmařům všech kategorií významnými osobnostmi sportu a kultury. Promítání ukázek vítězných filmů a Best of 17. MFOF 2019.

Kdy: 30.11. od 18:00
Kde: Kino městské knihovny v Praze (mapa)
Cena: VSTUP ZDARMA

PROGRAM

MODERÁTOR – PAVEL ANDĚL – dramaturg, producent a moderátor. Moderovat začínal na rádiu Evropa 2, jako dramaturg a producent působil v ČT i na Primě. Dlouhá léta připravoval a uváděl na ČT2 svůj vlastní pořad Noc s Andělem, dramaturgicky i producentsky zde zajišťuje pořady Musicblok a Queer. V současnosti stále působí na rádiu RockZone 105,9 v pořadu Andělská dvacítka. Autor a umělecký ředitel oslavy 100 let Re:publika 1918–2018. V Eallin TV producent reklamních spotů a postprodukčních činností od dokumentárních filmů po videoklipy.

DONA MICHELLE, KRISTÝNA SIBINSKÁ – atypické duo, elektrické housle a bicí, hrající covery známých písní i vlastní instrumentální skladby v této velmi ojedinělé kombinaci. Opakující se základ skladeb je nahrán do smyčky, housle i bicí pak přidávají další vrstvy a dále je rozvíjí svou improvizací. Bubeník je doslova pozitivní energetická bouře, která vás strhne. Oba muzikanti mají za sebou četná vystoupení po celé ČR, hrají jak sólově, tak i s dalšími muzikanty a kapelami.

HOSTÉ:

ALENA KONEČNÁ – hlavní host, freediverka, dvojnásobná mistryně světa Nejúspěšnější česká freediverka. Reprezentantka ČR ve freedivingu,  tzv. nádechovém potápění. Jejím největším úspěchem je vytvoření světového rekordu roku 2016 v konstantní váze bez ploutví, kdy se potopila do 60 m (tehdejší osobní rekord 65 m posunula letos na 80 m!). V letech 2012 a 2016 se stala mistryní světa v disciplíně konstantní váha bez ploutví. Několikanásobná vícemistryně světa pak v disciplíně konstantní váha s ploutvi a free imersion. 

VLASTIMIL ŠMÍDA – čestný host in memoriam, legenda československého horolezectví, zasloužilý Mistr sportu, čestný člen ČHS. Horolezec, zasloužilý Mistr sportu, čestný člen ČHS. Člen reprezentačního družstva (1957 – 1967). S expedicí na Ťan Šan uskutečnil v r. 1958 prvovýstup na Pik Pobedy (7050 m). Vybrané výstupy: Tirič Mir (Hindúkuš, r. 1967), Kali Gandaki (r. 1988), Nanda Devi, Himaláj a mnoho dalších výstupů v Argentině, Ekvádoru, Peru, na Kavkaze a v evropských velehorách.

DINA ŠTĚRBOVÁ – legenda ženského horolezectví

IGOR CHAUN – režisér, scénárista

DAVID KŘÍŽEK – oceňovaný všestranný světový jachtař

MICHAL ČINČIALA – ambasador KILPI, ultramaratonec, dokončil 400km nonstop závod Ultra Gobi na výtečném desátém místě.

…a další hosté z oblasti vrcholového sportu, olympionici, umělci aj.