Slavnostní zakončení XVI. Mezinárodního festivalu outdoorových filmů Skupiny ČEZ 2018

Vážení sportovní a filmoví nadšenci, pokud se zrovna nechystáte na expedici do hor, prozkoumat hlubiny oceánů, či objevovat nová zákoutí exotických zemí, určitě si nesmíte nechat ujít slavnostní zakončení XVI. Mezinárodního festivalu outdoorových filmů Skupiny ČEZ v pátek 7. prosince 2018 od 18:45 v pražském kině Lucerna.

Celým večerem, který nabídne nejen předání cen vítězným filmařům osobnostmi z oblasti sportu a kultury, ale i krátké ukázky vítězných filmů, bohatý kulturní program a vzácné hosty, provede Vladimír Polák, člen činohry Národního divadla moravskoslezského.

Svým pěveckým vystoupením okouzlí celý sál krásná česká zpěvačka původem z Angoly Esther Lubadika, kterou můžete znát například z filmové komedie Bajkeři. Na kytaru zahraje talentovaný Lukáš Koláček. O několik zážitků z extrémně obtížného výstupu se podělí Pavel Kořínek, Leoš Husták a další členové expedice Nanga Parbat. Luboš Y. Koláček představí nejnovější knihu ředitele festivalu Jiřího Kráčalíka, a to Drama před objektivem.

To je ale teprve začátek. Pozvání přijal i čestný host letošního ročníku MFOF Ing. Jiří Soukup, pravděpodobně nejstarší český aktivní sportovec. Architektka a slacklinerka Anna Hanuš Kuchařová, hlavní host festivalu, sice neoblékne slavnostní róbu, ale překvapí všechny přítomné v sále netradičním příchodem – na pódium v kině se slaní.

Snímky, které jste mohli během devíti týdnů vidět v kinech na více než šedesáti místech České a Slovenské republiky, pochází ze čtyř kontinentů, proto není velkým překvapením, že i účast v pražské Lucerně bude mezinárodní. Až z Argentiny dorazí kameraman filmu Poke Santiago Bernaldo de Quiros​. Přijede i polský režisér snímku Chasing the Breath Adrian Dmoch a hlavní protagonista filmu Robert Celiński, editor nizozemského filmu Follow the Wind Renze Roye, režisér filmu Jump n. Travel Vietnam Jan Jenka či režisér cestopisných kraťasů Drezínou po Africe a Strach má velké zuby Miroslav Náplava. Chybět nebude ani legenda, český cestovatel, etnograf a spisovatel Miloslav Stingl,

Předprodej vstupenek na slavnostní zakončení XVI. Mezinárodního festivalu outdoorových filmů Skupiny ČEZ probíhá na pokladně pražského kina Lucerna nebo on-line na www.kinolucerna.cz. Účastníci filmových projekcí (kino Lucerna, kino Radotín) a besed (které jsou součástí festivalu) obdrží vstupenku na zakončení festivalu zdarma.

Autorem článku je Eliška Bártlová, šéfredaktorka webu Červený Koberec, který je mediálním partnerem festivalu. Každý den informuje o aktualitách ze světa filmu.