SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ XX. MFOF

Ve středu 19. října v 18 h v divadelním sále DOMU KULTURY POKLAD v Ostravě – Porubě slavnostně zahájíme jubilejní XX. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Nebudou chybět vybrané festivalové filmy, zajímaví hosté, příjemná hudba a kulturní vystoupení. Večer bude moderovat Marian Žárský.

HOSTÉ FESTIVALU:

ABHEJALI BERNARDOVÁ – hlavní host festivalu, dálková plavkyně a běžkyně. 1. Češka a 10. na světě, která zdolala 7 dálkových přeplaveb zv. Sedmička oceánů. V loňském roce zvládla 1 111 km dlouhý triatlon z Anglie do Prahy.

Peace run
Abhejali Bernardová

STANISLAV NAJVERT – host festivalu, ambasador KILPI, několikanásobný medailista z republikových šampionátů v dlouhých bězích a čtyřnásobný vítěz B7.

Foto z archivu S. Najverta

DOMINIK KOTULA – spoluzakladatel nadačního fondu My, hendikepovaný cyklista

ÚČINKUJÍCÍ:

Kapela Kazachstán

HUDEBNÍ SKUPINA KAZACHSTÁN – ostravská art-rocková kapela zhudebňující poezii Jaroslava Žíly působící na české scéně více než patnáct let. Za dobu své existence vydala tři alba.

TANEČNÍ SOUBOR PULS OPAVA – zabývá se scénickým tancem, pohybovým divadlem a stepem (je nejdéle působícím stepařským souborem v ČR), vznikl v r. 1979 a pod vedením J. Vondálové (Kořistkové) soubor získává řadu ocenění nejen v ČR, ale i ve světě. Choreografie „Hlavně nesmí býti nuda“ se umístila na 2. místě MČR ve stepu 2022 v H. Králové a získala postup na Mistrovství Evropy i světa.

Taneční soubor Puls Opava

DONA MICHELLE – houslistka, kytaristka, hudební skladatelka a textařka. Na svém kontě má již 11 natočených CD. Je zakladatelkou a frontmankou dvou kapel, se kterými si zahrála na mnoha velkých českých festivalech.

Dona Michelle

PROMÍTÁNÍ VYBRANÝCH SOUTĚŽNÍCH FESTIVALOVÝCH FILMŮ:

THE MAGIC OF SOCORRO (USA, 5 min.) – podmořský svět u ostrova Socorro, kde žijí obrovské manty.

JÖTUNN (Španělsko, 22 min.) – tři kajakáři prozkoumávají řeky a vodopády na Islandu.

KORONA PRAHY (ČR, 10 min.) – v době coronaviru nebyl důvod vzdát se objevovánéí. Dobrodružství žije dál!

NEBESKÁ PAST (ČR, 35 min.) – deset dní pekla, které se zapsaly do historie himalájského lezení. Dramatický prvovýstup Marka Holečka a Radoslava Groha západní stěnou Baruntse.

Vstupenky zakoupíte v předprodeji DK Poklad nebo na místě, včetně permanentek na celý festival.