OHLÉDNUTÍ ZA SETKÁNÍM CESTOVATELŮ, HOROBÁLEM A VÝSTAVOU FOTEK

V pátek 10. února začal tradiční sraz cestovatelů ve Frenštátě pod Radhoštěm. Tento ročník byl již 28! Návštěvníci měli možnost cestovat vlakem po Evropě s Jakubem Jeřábkem nebo s Jiřím Honem pak na kole i lodí po pobřeží a ostrovech Chorvatska. V sobotu vyprávěl Zdeněk Gatěk o výstupu na himalájský vrchol Mera Peak a Jaroslav Jindra nám ukázal svět z ptačí perspektivy. S Jirkou Kráčalíkem jsme se vydali na trekovou expedici kolem královny hor Nanga Parbat. Hlavní host programudálková plavkyně Abhejali Bernardová nás naučila, jak ovládat mysl, abychom zvládli nejen sportovní výkony. Vyprávěla také o překonávání překážek při zdolávání Sedmičky oceánů a svých dalších cílech. Před besedou byla Abhejali pozvána k panu starostovi a stala se čestnou občankou Frenštátu pod Radhoštěm.

Večer proběhl tradiční horobál plný netradičních soutěží a zajímavých darů do tomboly od sponzorů, kterým velice děkujeme. Ples moderoval opět skvěle Marian Žárský a k tanci hrála kapela R.U.M.

V úterý 9. 2. byla zahájena výstava fotografií Jiřího Kráčalíka s názvem Dotknout se hory. Pokud jste ještě neměli příležitost se zastavit, můžete se přijít podívat na retrospektivní výstavu ve výstavní síni A. Poláška v D. Kultury ve Frenštátu p. R. do 10. března.

Foto z výstavy – D. Šrubař