Hlavní host

Hlavní host
Architektka a slacklinerka, zakladatelka Slackline. Chodila po lajnách kilometr vysoko, půl kilometr dlouhých, na 3 kontinentech, na poušti i na ledovci. Na chvíli držela evropský rekord a jako první člověk na světě strávila na lajně 24 hodin. 

Anna Hanuš Kuchařová
Anna Hanuš Kuchařová, nejlepší česká slacklinerka, odjela na čtvrtroční svatební cestu do USA. Jeli s partou 10 lezců a slacklinerů, spali pod širákem, vařili na ohni a chodili vzduchem ve stometrových výškách. V Yosemitech spala 2 noci na 500 metrů vysoké věži. V Utahu zkoušela prvně půl kilometrovou highline. Jenom rok před tím jí operovali vaz v koleni a podle jejích slov díky tomu objevila nový vesmír… hranice vnitřní i vnější. A co se tam naučím si v sobě nesu dolů na zem.”

Anička o sobě
“Můj první pád na highline někde v 10 metrech výšky byl v létě 2010. Předcházel mu první krok, který jako jiskra zažehnul uvnitř mě vášeň pro chůzi ve výškách. Od té doby chodím furt, vše ostatní jsem omezila. Nechápu, že v té rostoucí vášni jsem dokázala vystudovat architekturu a 4 roky částečně pracovat pro studio Space8. V letech 2012 a 2014 jsem na chvíli držela Evropský ženský rekord na highline. 2016 jsem založila Slackline Academy, kde naučíme chodit úplně každého. K tomu vystupuji na highline a sem tam i něco rýsuji. A ve volných chvílích mě najdete v nebesích nad voňavými lesy nebo větrnými pouštěmi. Tam nahoře překračuji hranice vnitřní i vnější. A co se tam naučím si v sobě nesu dolů na zem.”


Použité materiály

FOTO: Jan Šimánek, Vojta Frohlich, Jirka, Dolejš, Pepa Horák, Lukáš Bíba, Archiv A. H. Kuchařové

Odkazy

Fotogalerie