HLAVNÍ HOST 19. MFOF – JACHTAŘ DAVID KŘÍŽEK

Za svoji kariéru získal David Křížek 49 medailí z Mistrovství ČR v různých lodních třídách, z toho 30 mistrovských titulů. Zúčastnil se celé řady velkých mezinárodních závodů a stal se členem SECTOR No Limits, sdružení nejextrémnějších sportovců světa. Celkem 4 krát přeplul Atlantický oceán. V závodě osamělých mořeplavců přes oceán z Francie do Brazílie – Transat 6,50 vybojoval bronzovou medaili.

Stal se osobním trenérem Lenky Šmídové v závodech světového poháru, na MS 2004 a na Letních olympijských hrách 2004 v Athénách, kde získala stříbrnou olympijskou medaili. O rok později byl trenérem národního reprezentačního týmu. Napsal dobrodružnou knihu Dnem i nocí Atlantikem I a II. Založil společnost Czech Ocean Team s.r.o., která se zabývá realizací jachtařských projektů. Několik let David závodil s týmem Tři sestry, se kterým dosáhl řady mezinárodních úspěchů, včetně 2. a 3. místa v absolutním pořadí v závodě Rolex Middle Sea Race (celkem se regaty zúčastnil 8 krát). Jako doprovodnou třídu má jachtařský skiff RS700. V této třídě vydržel 3 roky bez porážky. Na mezinárodní scéně vybojoval 3. místo na mistrovství Evropy.

Zabývá se také ledním jachtingem a jeho největší vášní jsou katamarány. David Křížek je propagátorem moderních akčních lodí a nových trendů v jachtingu. Pracuje jako trenér Sportovního centra mládeže atraktivní lodní třídy 29er.

Oficiální web Davida Křížka: https://www.davidkrizek.cz/