Dostaňme společně dobrodružné filmy 19. ročníku MFOF do kin!

Mezinárodní festival outdoorových filmů existuje i díky našim milým příznivcům a návštěvníkům, již 19 let. V každém ročníku zprostředkováváme prostřednictvím dobrodružných, adrenalinových i cestopisných filmů mnoho silných filmových zážitků z horolezeckého, horského, vodáckého prostředí z celého světa. V minulosti festival podporovala řada firem i státních institucí. Ty ale v současné době bojují o vlastní přežití, finanční prostředky využívají pro udržení sebe sama a na podporu kultury už jim v mnoha případech nezbývá. Budoucnost festivalu je tak ohrožena. My to ale nevzdáváme a věříme, že se podaří letošní festivalový ročník dotáhnout do úspěšného konce!

Budeme moc rádi, pokud se nám s tím rozhodnete pomoci – právě jsme totiž spustili projekt na HITHITu! A tak Vás chceme požádat – staňte se součástí festivalu, pomozte nám dostat dobrodružné filmy do kin a získejte jedinečné festivalové ceny!

Festival se koná každoročně na podzim na různých místech v České republice a na Slovensku. Začínali jsme v roce 2003 ve třech městech (Ostrava, Olomouc a Plzeň) a postupně festival rozšířili do přibližně 50 míst. To ale bylo ještě v době před koronavirem, v době, kdy byl svět ještě normální…

V této chvíli je příprava festivalu v plném proudu – filmaři z různých zemí přihlašují své filmya již nyní evidujeme více než 800 přihlášek. A další určitě ještě dorazí, čas na přihlášení mají do konce května. Z přihlášených filmů vybere odborná festivalová porota ty filmy, které se pak zúčastní festivalové soutěže. Pro zajímavost – víte, ze kterých koutů světa filmy na festival dorazí? Letos budou soutěžit například filmy z Mexika, Dánska, Polska, Bosny a Hercegoviny, Španělsko, Argentiny, Íránu, Izraele, USA … Ale dorazily i filmy z Indie, Tuniska, Zimbabwe, Alžíru, Konga, Panamy nebo Kapverdských ostrovů či Kuvajtu… Část filmů je samozřejmě českých a slovenských, a ty dělají každoročně velkou radost jak nám, tak i divákům. Jste zvědaví, ze kterých zemí filmy u odborné poroty uspějí?

A jaké jsou festivalové soutěžní kategorie? Jsou čtyři, a to dobrodružný a extrémní sportovní film, horský a horolezecký film, dobrodružný vodní sportovní film a cestopisný film. Ukázky některých již zařazených festivalových filmů můžete vidět ve spotu 19.MFOF nebo se na filmy naladit v trailerech k filmům The Tears of Shiva a Pathfinder.

A malou ochutnávku jsme pro Vás připravili i v následujících fotografiích z festivalových filmů:

Slavnostní zahájení s festivalovými hosty, kulturním programem a vybranými filmy se koná tradičně v Ostravě, letos 22. října. Festivalové filmy pak putují do všech festivalových míst a vítězové budou vyhlášeni 11. prosince v živém vysílání TV Noe, kde také předáme ceny vítězným filmařům.

V rámci projektu na HITHITu, který bude spuštěn na 45 dnů, jsme pro Vás připravili celou řadu festivalových cen – vybere si jak sportovní nadšenec, tak fanoušek filmových cestopisných dokumentů, knížek, společenských setkání,…

Věříme však, že Vás především bude těšit pocit, že MEZINÁRODNÍ FESTIVAL OUTDOOROVÝCH FILMŮ existuje dál i díky Vám .

Děkujeme za Vaši přízeň a podporu!