Close

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU

DIVADELNÍ SÁL DKMO v 18:00

MODERÁTOR – PAVEL ANDĚL – dramaturg, producent a moderátor. Moderovat začínal na rádiu Evropa 2, jako dramaturg a producent působil v ČT i na Primě. Dlouhá léta připravoval a uváděl na ČT2 svůj vlastní pořad Noc s Andělem, dramaturgicky i producentsky zde zajišťuje pořady Musicblok a Queer. V současnosti stále působí na rádiu RockZone 105,9 v pořadu Andělská dvacítka. Autor a umělecký ředitel oslavy 100 let Re:publika 1918–2018. V Eallin TV producent reklamních spotů a postprodukčních činností od dokumentárních filmů po videoklipy.

Pavel Anděl

DONA MICHELLE, KRISTÝNA SIBINSKÁ – atypické duo (elektrické housle a bicí), hrající covery známých písní i vlastní instrumentální skladby v této velmi ojedinělé kombinaci. Opakující se základ skladeb je nahrán do smyčky, housle i bicí pak přidávají další vrstvy a dále je rozvíjí svou improvizací. Bubeník je doslova pozitivní energetická bouře, která vás strhne. Oba muzikanti mají za sebou četná vystoupení po celé ČR, hrají jak sólově, tak i s dalšími muzikanty a kapelami.

Dona Michelle

PAMPELIŠKY – autorský taneční projekt V. Georgievové a D. Hořanské „Člověk je jako pampeliška. Jednou odkvete, chmýří se rozptýlí a zůstane jen osamělý stonek. Ale z jeho chmýří vykvete nový stonek, nová Pampeliška! Je to takový krásný koloběh samoty, který nás válcuje.” Choreografie Pampelišky je část stejnojmenného autorského projektu Viktorie Georgievové a Doroty Hořanské.

Pampelišky

PROJEKCE VYBRANÝCH FILMŮ 17. ROČNÍKU MFOF 2019:

8000+ (Antoine Girard Christian Schmidt, GER)
Lyžař proti dronu (Mike Douglas, CAN)
Ohromná cesta (Maximilian Stolarow, GER)
Ztracené město (David Surý, Mart Eslem, CZ)