SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU

DŮM KULTURY MĚSTA OSTRAVY - v pátek 22. října 2021 v 18 h, divadelní sál

Bohatý kulturní program s účinkujícími a hosty festivalu včetně promítání vybraných filmů.

Vystoupí: Soubor alternativní hudby s Kristýnou Postulkovou, moderní tanec JKO

Čestný host: GERHARD TSCHUNKO - legenda čs.horolezectví, Mistr sportu 1966, 80 prvovýstupů na pískovcích, účastník řady expedic např. Špicberky, Grossglockner, Matterhorn, Kačkar a další. Publicista, spoluzakladatel Památníku horolezců v Tisé.

Host festivalu, ambasadorka Kilpi - ADÉLA VORÁČKOVÁ - pochází z Ostravy. V dětství se věnovala gymnastice, “baletu” a jízdě na koni. V 16 letech přešla k atletice a začala běhat 3000 m překážek. Od roku 2017 se zúčastňuje závodů “Spartan Race”, kde bez speciální přípravy vybojovala 2.místo v elitní kategorii. Od té doby si z těchto soutěží nejen z ČR, ale taky ze Slovenska, Řecka, Španělska aj. odváží medaile.

PROJEKCE VYBRANÝCH FILMŮ:

Pathfinder – Life beyond fear (Izrael, 10 min.)

Sary Jaz (Austrálie, 15 min.)

Chamlang (Francie, 30 min.)

The ring of fire (Brazílie, 9 min.)

MARIAN ŽÁRSKÝ – moderátor slavnostního večera.

 “Mám rád lidi, miluji hory, i vše živé v nich. Jsem manžel, otec dvou dcer a vůdce početné psí smečky. Společenské a sportovní akce moderuji už 25 let. Pracuji v oblasti kultury, jako ředitel Městského kulturního střediska ve Frenštátě pod Radhoštěm. Dvanáct let organizuji firemní akce  a jsem pořadatelem a spolupořadatelem několika festivalů a sportovních akcí nadregionálního významu”.