SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU

DIVADELNÍ SÁL DKMO v 18:00

KLÁRA KOLOUCHOVÁ – hlavní host, první Češka, která zdolala tři nejvyšší hory planety – Mt. Everest (2007), dále 2 osmitisícovky v jednom roce! Kanchenjungu (2019) a nejobtížnější a nejnebezpečnější horu světa – K2 (2019). Jana Počtová o ní natočila dokumentární film K2 vlastní cestou. Další Klářiny vrcholy – Aconcagua (2005), Cho Oyu (2006), McKinley (2013), Elbrus (2013) a další.

Klára Kolouchová
KLÁŘA KOLOUCHOVÁ

LADISLAV MÍKA – čestný host, železný muž Jizerské padesátky (stál už na startu 1. ročníku v r. 1968). Účastník všech Světových pohárů dálkových běhů Worldloppet v Evropě. Vodák a vysokohorský turista (Matterhorn, Gerlach, Kalla Pathar ad.). Účastník extrémních závodů – Nonstop 24 hodin na Vysočině (běžky, 235 km), Nonstop sjezd Lužnice (135 km).

LADISLAV MÍKA

LUBOŠ SEIDL – ambasador KILPI. Dříve se věnoval sportu psích spřežení – reprezentoval ČR na závodech MS, ME, evropského a světového poháru. Poté začal jezdit regionální MTB maratony. V r. 2017 se poprvé zúčastnil závodu 1000 mil adventure non-stop bez zabezpečení napříč bývalým Československem (2. místo). Úspěchy 2019 – vítěz Iberica Traversa, Španělsko (1710 km), 1000 mil adventure (2. místo).

LUBOŠ SEIDL

KACZI

Energická písničkářka a harmonikářka z Beskyd je důkazem toho, že hudba nemá žádné hranice. Muzikantka tělem i duší se nebojí hrát na ulici, v horách, v obytné dodávce nebo na střeše. S ukulele v ruce prošla 400 kilometrů Svatojakubské pouti, procestovala Gruzii, Island a zahrála si v Japonsku. S trochou štěstí tuto multiinstrumentalistku, jež získala nominaci na Interpretku roku v Cenách Jantar 2018 i 2019, při jejím dalším dobrodružství potkáte.

KACZI

Spill- contemporary choreografie Elišky Jirsové

„Každý chceme v životě něčeho dosáhnout, zanechat po sobě stopu. Při cestě k cíli přichází úspěch, ale s ním přichází i překážky. I díky sebemenší překážce se můžeme rozsypat na milion kousků. Důležité je je posbírat a pokračovat na cestě k cíli.“

ELIŠKA JIRSOVÁ

PŘEDSTAVENÍ FILMŮ FESTIVALU TOURFILM

FILMOVÁ VZPOMÍNKA NA Dr. MILOSLAVA STINGLA

PROJEKCE VYBRANÝCH FILMŮ 18. ROČNÍKU MFOF 2020:

UFO LIFE (ČR, 33 min.)

https://www.outdoorfilms.cz/films/ufo-life/

OCTO HUNT (Austrálie, 2 min.)

https://www.outdoorfilms.cz/films/octo-hunt/

THE ALBA – THE EPIC SCOTLAND (Itálie, 3 min.) https://www.outdoorfilms.cz/films/the-alba-the-epic-scotland-alba-vypravne-skotsko/

FREQUENTIA (Brazílie, 3 min.)

https://www.outdoorfilms.cz/films/frequentia/

MARIAN ŽÁRSKÝ – moderátor slavnostního večera.

 “Mám rád lidi, miluji hory, i vše živé v nich. Jsem manžel, otec dvou dcer a vůdce početné psí smečky. Společenské a sportovní akce moderuji už 25 let. Pracuji v oblasti kultury, jako ředitel Městského kulturního střediska ve Frenštátě pod Radhoštěm. Dvanáct let organizuji firemní akce  a jsem pořadatelem a spolupořadatelem několika festivalů a sportovních akcí nadregionálního významu”. 

MARIAN ŽÁŘSKÝ

Původně plánovaný program ve vestibulu byl vzhledem k novým nařízením zrušen.