Close

Advent jak má být: přes den lyžování, večer sledování outdoorových pecek – pozvánka na festival od Starosty z Malé Úpy

Již podruhé hostí Malá Úpa Mezinárodní festival outdoorových filmů

Galerie Celnice, 6. – 8. prosince 2018

Mezinárodní festival outdoorových filmů je soutěžní putovní přehlídkou. Postupně se stal ve své podstatě a charakteru největším filmovým soutěžním putovním festivalem nejen v České republice, ale také na světě. Festival je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tématikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné.

Letos zavítá Mezinárodní festival outdoorových filmů do Malé Úpy již podruhé. Promítat se bude v Galerii Celnice ležící přímo na hranicích s Polskem ve dnech 6. – 8. prosince v blocích 17:00-18:45 a 19:00-20:45.

„Loňský rok ukázal, že tento typ festivalu se k naší horské sportovní vesničce hodí. Filmy sledujeme v Galerii Celnice v komorním prostředí, nemáme tu davy lidí, ale jen ty, kteří mají k horám a přírodě vztah. Sledujeme filmy a za prosklennými dveřmi Galerie se třpytí sníh,“ popisuje promítání starosta obce Karel Engliš. Diváci budou moci vidět filmy ze všech čtyř festivalových kategorií – dobrodružný a extrémní sportovní film, horský a horolezecký film, dobrodružný vodní sportovní film a cestopisný film.

Outdoorový festival v Malé Úpě je možno také spojit s prvním lyžováním. „Lyžařské středisko SKiMU bude připraveno, takže den můžou návštěvníci strávit na zasněženém svahu, večer si pak odpočinout u zajímavých filmů. Kromě pěkného kulturního zážitku mohou návštěvníci festivalu ochutnat místní pivo Trautenberk vařené horaly pro horaly z vody stékající ze svahů Sněžky,“ láká starosta Karel Engliš k návštěvě Mezinárodního festivalu outdoorových filmů v Malé Úpě.

Důležitá je také informace, že Galerie Celnice v Malé Úpě má omezenou kapacitu, pokud si tedy diváci chtějí být jistí, že si v klidu sednou, nechť si raději rezervují místa na adrese: galerie@malaupa.cz.

Karel Engliš, starosta Malé Úpy starosta@malaupa.cz www.malaupa.cz telefon: 602 313 278

www.malaupa.cz Obec Malá Úpa | Horní Malá Úpa 100, 542 27 Malá Úpa | t: (+420) 499 891 177 | e: starosta@malaupa.cz

fa

Infocentrum Malá Úpa | Horní Malá Úpa 129, 542 27 Malá Úpa | t: (+420) 499 891 112 | e: info@malaupa.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *