Close

Filmy 2020

Do putovní soutěže 18. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů bylo zařazeno celkem 63 filmů z 24 zemí.

TOURFILM 2020

18. ročník MFOF je spojen s filmovým festivalem Tourfilm, který je nejstarším mezinárodním filmovým festivalem s cestovatelskou tematikou na světě. Koná se od roku 1967 a jeho posláním je uvést a ocenit dokumentární a propagační filmy a spoty, které svou obsahovou náplní a uměleckou úrovní přispívají k rozvoji domácího i zahraničního cestovního ruchu.

ZNOJEMSKÉ VINOBRANÍ

Prostřednictvím historického vinobraní si Znojmo každoročně připomíná návštěvu družiny krále Jana Lucemburského, víno teče proudem, náměstí ožijí hudbou, tancem a rytířskými turnaji a noc prozáří stovky pochodní.

Více zde
PLZEŇSKÝ KRAJ - MÍSTO PLNÉ PŘÍBĚHŮ

Oceněný snímek je součástí jedenácti audiovizuálních propagačních spotů různých stopáží. Z nichž jeden spot je hlavní, jeden v kratší verzi a dále je vytvořeno devět krátkých variant o jednotlivých zajímavých osobnostech Plzeňského kraje. Představení Plzeňského kraje s akcentem : Byznys, inovace a podnikatelské prostředí. Příroda a památky. Kultura a tradice.

Více zde
VSETÍN

Krásy města Vsetína, jeho kulturní život, krajové speciality ale i nádherná příroda. To jsou hlavní představitelé spotu pro město Vsetín.

Ten ukazuje Vsetín jako město plné kultury, přibližuje tradice, folklórní zvyky i regionální speciality. 

Více zde
PŘEKVAPIVÉ STAVBY: ZÓNA PRO UMĚNÍ 8SMIČKA V HUMPOLCI

Populární architekt A. Gebrian navštívil s kamerou bývalý humpolecký industriální areál. který se proměnil v kulturní prostor pro výtvarné umění, architekturu aj.

Více zde
KRÁSNÉ ŽIVÉ PAMÁTKY

Miroslav Vladyka nás přivede k památkám, které ožily díky péči konkrétních lidí bez pomoci státu a úřadů.

Více zde
ZÁHADA LOKÁLEK

Díky intenzivnímu rozvoji místních drah (lokálek) na přelomu 19. a 20. století disponuje dnes Česká republika jednou z nejhustších železničních sítí na světě, která se však od vzniku samostatného státu v roce 1918 dále nerozvíjí. Od sedmdesátých let minulého století převažuje trend rušení a likvidace regionálních železnic. PročNa tuto otázku hledá film odpověď prostřednictvím odborné i laické veřejnosti, prostor dostávají také zástupci státu, krajů a municipality.

Více zde
ZÁKAZ VSTUPU

Tento vskutku amatérský snímek „ZÁKAZ VSTUPU“ vznikl neplánovaně k výstavě velkoformátových fotografií , které zachycují místa, kam se běžný návštěvník janovického zámku u Rýmařova nepodívá.

Více zde
ČESKEM NEČESKEM

Krátké příspěvky ze známých či neznámých zámků mohou pomoci při plánování rodinného výletu a někdo se jen podívá, jak je naše země rozmanitá.


Více zde