Program slavnostního zahájení 17. ročníku MFOF

DOPROVODNÝ PROGRAM – VESTIBUL – V 17 HODIN

Juan Manuel Garcia (Mexiko)– Ritual del Fuego, tanec ohně

Vystudoval taneční akademii se zaměřením na balet a folklórní tanec, působil jako profesionální tanečník folklórních tanců. Do Evropy začal jezdit před lety na folklórní festivaly. Cestoval po světě s nejlepšími tanečními skupinami a vždy reprezentoval rodné Mexiko. V současnosti žije v MS kraji, je lektorem tance všech různých folklórních rytmů z celého světa (latinské rytmy, různé typy tanců), pořádá workshopy i v zahraničí.

Vít Kanyza – vystoupení freestyle fotball aneb triky s balónem, které na hřišti neuvidíte. Zapálený dokumentarista a kameraman, vášnivý dobrodruh a cestovatel. Mimoto před dávnými lety bavil lidi napříč republikou svým freestylovým vystoupením, vystupoval na Finále ligy mistrů v Berlíně (r. 2015, Barcelona – Juventus), účastnil se soutěže Československo má talent.

Vít Kanyza

KILPI – ukázka nové kolekce

Produkty KILPI jsou testovány severem, jeho nespoutaností, hrdostí a nekompromisními nároky země mytických hrdinů. Spolehněte se na oblečení a doplňky značky KILPI a přijďte si mezi prvními prohlédnout ukázku z naší nové kolekce WINTER 2019/2020. Využijte také výhodu pro návštěvníky festivalu! Ke každé vstupence získáte poukaz na 250 Kč při nákupu na 1000 Kč na našem eshopu shopkilpi.cz.

STANY JUREK – výstava stanů, soutěž o ceny

Bratři Jurkové představí horké novinky a nejúspěšnější modely stanů, které obdivují i děti Papuánců. Součástí bude také SOUTĚŽ O CENY v rychlosti stavby stanu JUREK.

Alpitrek – Prezentace goretexové obuvi AKU

Výhradní dovozce trekové obuvi AKU. 28 let na českém trhu.

AUTOGRAMIÁDA HOSTŮ 4. 10. VE VESTIBULU DKMO OD 17 HODIN

Autogramiáda hostů festivalu – Alena Konečná a Michal Činčiala

Alena Konečná – hlavní host festivalu

Nejúspěšnější česká freediverka. Reprezentantka ČR ve freedivingu,  tzv. nádechovém potápění. Jejím největším úspěchem je vytvoření světového rekordu roku 2016 v konstantní váze bez ploutví, kdy se potopila do 60 m (tehdejší osobní rekord 65 m posunula letos na 80 m!). V letech 2012 a 2016 se stala mistryní světa v disciplíně konstantní váha bez ploutví. Několikanásobná vícemistryně světa pak v disciplíně konstantní váha s ploutvi a free imersion. 

Alena Konečná

Vlastimil Šmída /ročník 1933 – 2019/ – čestný host festivalu. Horolezec, zasloužilý Mistr sportu, čestný člen ČHS. Člen reprezentačního družstva (1957 – 1967). S expedicí na Ťan Šan uskutečnil v r. 1958 prvovýstup na Pik Pobedy (7050 m). Vybrané výstupy: Tirič Mir (Hindúkuš, r. 1967), Kali Gandaki (r. 1988), Nanda Devi, Himaláj a mnoho dalších výstupů v Argentině, Ekvádoru, Peru, na Kavkaze a v evropských velehorách.

Vlastimil Šmída
Michal Činčiala

Michal Činčiala je členem Českého ultramaratonového týmu, Českého Spartathlon týmu a České asociace ultramaratonců. dokončil extrémní závod Ultra Gobi, kdy v poušti běžel 400 kilometrů, na výtečném desátém místě.