V pohorách po horách - 3. série | Mezinárodní festival outdoorových filmů  


V pohorách po horách - Televize Noe, 3. série


MALÝ KRIVÁŇ

Malá Fatra láká k návštěvě mnohé turisty. Proto nemůže chybět ani v cyklu V pohorách po horách. Nádherné výhledy na zelené travnaté plochy s horskými bylinami ještě zkrášluje pohled na vápencové a dolomitské příkrovy, věže a troskovité skály. To vše můžete vychutnat třeba během cesty na druhý nejvyšší vrchol na hlavním hřebeni - Malý Kriváň.

Celý pořad ke zhlédnutí zde.
RABŠTEJN – HRUBÝ JESENÍK

Jeseníky. Přírodní hradba chránící Moravu před poryvy mnohdy nevlídného severu. Nad stromy vyčnívají skalnaté útvary, zastřešující idylickou krásu horského království. A nad údolím říčky Oskava vyrůstá hora Rabštejn s pověstmi opředenou hradní zříceninou.

Celý pořad ke zhlédnutí zde.

KĽAK – MALÁ FATRA
V hlavním hřebeni jižní části pohoří Lúčanská Malá Fatra na Slovensku se nachází výrazný holně-skalnatý vrchol Kľak. Jeho nejvyšší část sahá do výšky 1352 m nad mořem. Výstup na něj s cyklem V pohorách po horách nabídne dobré počasí, krásy podzimu a nezapomenutelné výhledy.

Celý pořad ke zhlédnutí zde.
DÍVČÍ HRADY - PÁLAVA
Slovácko. Kraj vína, lidových tradic, vzácných památek a jedinečných přírodních krás. Nechybí tu horské louky a lesy, vyprahlé vápencové skály, rybníky, vzácné lužní lesy, ani svěže zelené lesy bukové. Ty vyrůstají v samém středu Moravy v přírodním parku Chřiby, lidově v Buchlovských horách. Nejvyšší vrchol, na který jste zváni tentokrát, se vypíná do výšky 587 m nad mořem.

Celý pořad ke zhlédnutí zde.
BRDO - CHŘIBY
Cestopisný seriál po horách.

Celý pořad ke zhlédnutí zde.
ŽÁKOVA HORA A DEVĚT SKAL
Žďárské vrchy - jedna z nejčistších oblastí naší republiky. Tamní klima patří k nejdrsnějším, byť výška celého pohoří zdaleka nedosahuje k tisíci metrům. Přesto se na některý z vrcholů určitě vypravte. Třeba jako tvůrci cyklu V pohorách po horách na nejvyšších Děvět skal a na Žákovu horu.

Celý pořad ke zhlédnutí zde.KUNĚTICKÁ HORA - POLABÍ

Z dalekosáhlé roviny vyrůstá hora. Přesněji, ze zlatavých a zelených lánů Polabské nížiny vyrůstá Kunětická hora. Ta je se svou výškou 305 m nad mořem přirozenou dominantou krajiny a oblíbeným cílem turistů zblízka i zdáli. Neodmyslitelně k ní patří i zřícenina pozdně středověkého hradu. Botanici pak destinaci vyhledávají pro vzácnou druhovou pestrost teplomilných rostlin.

Celý pořad ke zhlédnutí zde.zpět     domů     tisk

Vyřizujeme též pojištění alpenverein

Všechna práva vyhrazena © 2010 - 2018 OUTDOOR FILMS s.r.o. / realizace nextWEB