V pohorách po horách - 2. série | Mezinárodní festival outdoorových filmů  


V pohorách po horách - Televize Noe, 2. série


2. série televizního pořadu:

OSNICA - MALÁ FATRA

Jsou hory s průzračným vzduchem a zvonkovou hudbou ovčích stád. Některé hory jsou lesnaté, jiné plné travnatých holin a mající kouzlo samoty a nesmírného klidu. A my chodíme do takových hor s batohem, mnohdy ověšeni fotografickým a filmovým nádobíčkem, abychom přinesli svědectvý krás, které jistě vstoupí do našich srdcí. Mezi takové romantické pohoří bezesporu patří slovenská Malá Fatra s řadou hor. My jsme si dnes vybrali málo známý vrch, ale zato s vynikajícím rozhledem a panenským klidem. Tento vrchol se jmenuje Osnica.

Celý pořad ke zhlédnutí zde.VELKÝ KOSÍŘ - BOUZOVSKÁ VRCHOVINA

Zavedeme vás dne do kraje Hané, který je bohatý na historii, lidové tradice a kulturu. Je to nádherný kraj krále Ječmínka, zlatých lánů obilí, kraj Hanáků, těch dobrých pohostinných lidí. Není to jen kraj rovin, ale i mírných vrchovin, kde jako nejvyšší nad rovinatým okolím se vypíná Velký Kosíř – cíl dnešního výstupu. Přesto, že na tento vrchol nebudeme potřebovat pohory, bude se vám určitě líbit.

Celý pořad ke zhlédnutí zde.

BANÍKOV - ROHÁČE
Obdivuhodné jsou skalnaté věže, sedla, štíty, oblé travnaté holiny. Obdivuhodné jsou i tatranské divoké řeky, potoky i vodopády s křišťálově čistou vodou. Mohutné doliny a suťoviska, vytvořené ze zvětralých žul, ale i rozmanitá subalpinská flóra vyvolá v každém z nás touhu tyto hory navštívit. Ano, jsou to Roháče, oravská část západních Tater. Malá skupina vrcholů v centrální části Západních Tater jako Ostrý Roháč, Plačlivo, Tri kopy a další, mají osobité kouzlo. A mezi tyto kouzelné vrcholy patří bezesporu i dvatisíce sto sedmdesát osm metrů vysoký Baníkov.

Celý pořad ke zhlédnutí zde.

JIZERA - JIZERSKÉ HORY

Jizerské hory, to je neopakovatelné kouzlo rašelinišť, zdůrazněné četnými jezírky a porosty borovic i kleče na rozlehlých horských pláních. Jsou to také strmé severní západní svahy hor, které jsou porostlé mohutnými bučinami. Na těchto srázech stojí desítky metrů vysoké žulové skály, mnohé se skalními bludišti, vyhlídkami. Jejich roklemi se řítí průzračné potoky s vodopády. Především jsou to nezapomenutelné výhledy z četných rozhleden a vyhlídkových objektů. Pestrý charakter těchto hor umožňuje podnikat nenáročné výlety po náhorních planinách jak pěšky, tak na kole i na běžkách. Jizerské hory jsou opravdu kouzelné a kouzelná je i druhá nejvyšší hora Jizera, na kterou se společně vydáme.

Celý pořad ke zhlédnutí zde.
BRADA - SUL'OVSKÉ SKÁLY
Ranní setkání s rozmanitou krajinou Sulovských skal v nás vyvolává pocit, že dnešní podzimní den bude patřit k těm dnům, na které se jen tak nezapomíná. V Strážovské hornatině je nejhodnotnější právě část Sulovských skal, kde její skalnatý hřeben Kečky uzavírá malebnou kotlinu s obcí Sulov – Hradná uprostřed. Sulovské skály vytvářejí se slepenci, vápenci a pískovci mnoho bizartních věží, balkónů a převislých tvarů. Neschází ani pestrá vápencová flóra s karpatskými endemity, ale také fauna zastoupená například jestřáby, sokoli, ale také šelmy jako např. rysem i medvědem.

Celý pořad ke zhlédnutí zde.

HRUBOSKALSKO - ČESKÝ RÁJ
Malebnost a romantika pískovcových skalních měst v severních a severovýchodních Čechách způsobila, že patří mezi nejnavštěvovanější oblasti naší země. Málokde na světě je tolik vysokých skalních věží s četnými výklenky, převisy, skalními okny, mezi nimiž jsou zaříznuty zalesněné rokle, kaňonovitá údolí a soutěsky okouzlí každého a nejinak tomu bylo i u nás. Jedním z nejkrásnějších skalních měst Českého ráje je bezesporu Hruboskalsko, nebo také Skalák. Rozkládá se převážně podél pravého okraje cesty vedoucí z Hrubé Skály na Valdštejn. Takřka celé Hruboskalsko je jediným souvislým přírodním parkem, v němž každý kout vyniká mimořádným půvabem. Řada oblastí věží nesoucích poetická jména jako Dračí skály, Kapelník, Maják, Sahara v nás zanechávají touhu tato místa navštívit. Horolezci, pískaři, vědí o čem je řeč, když zdolávají nebetyčné věže a jistící kruhy zvoní jejich doteky. Při průchodu mezi věžemi cítíš vůni borovic, při návštěvě tohoto kraje se dotkneš i historie lidových pověstí - a jak by ne, vždyť tento kraj byl inspirací tolika umělcům! A tak se společně vydejme do čarokrásného kraje skal, kde nejvhodnějším východiskem je dnes známý a populární kemp v Sedmihorkách.

Celý pořad ke zhlédnutí zde.
 
 
 
 
 


VIOLÍK - KRKONOŠE
Krkonoše jsou nejvyšší a nejznámější pohoří v České republice, jsou ostrovem tundry uprostřed Evropy, jsou mozaikou horských ekosystémů. Mohutné hřebeny a svahy hor osidlují horské lesy a louky, ve vyšších partiích prorůstají borovice, kleče, alpinské trávníky a rašelinná společenstva. Pro své mimořádné přírodní bohatství bylo území Krkonoš vyhlášeno národním parkem. Díky svým krásám a v zimě sněhovým podmínkám se Krkonoše, do kterých se společně podíváme, staly jedním z nejvyhledávanějších míst rekreace a turistiky v České republice. Dobře propracovaný systém značených cest nás vyvede na hřebeny, ze kterých, jak uvidíte v našem dalším dílu seriálu V pohorách po horách, jsou při pěkném počasí nezapomenutelné rozhledy.

Celý pořad ke zhlédnutí zde.


KLÁŠŤOV - VIZOVICKÉ VRCHY
Valašsko je doslova kouzelné slovo. Není snad poetičtější kraj. Do neznáma, do dálky, táhnou se před námi vrch za vrchem, políčko za políčkem a mnohdy hluboké lesy i s vyhlídky do šírého kraje, opřeného mnohdy bájí a pověstmi.

Celý pořad ke zhlédnutí zde.
zpět     domů     tisk

Vyřizujeme též pojištění alpenverein

Všechna práva vyhrazena © 2010 - 2018 OUTDOOR FILMS s.r.o. / realizace nextWEB