V pohorách po horách - 1. série | Mezinárodní festival outdoorových filmů  


V pohorách po horách - Televize Noe, 1. série
SOKOLIE – MALÁ FATRA
Ne vždy v horách platí, že hlavní hřebeny jsou ty nejatraktivnější. V tomto díle Vám představíme boční hřeben Sokolie, vypínající se nad známou Vrátnou dolinou se skalními věžemi a překrásnými výhledy, který je toho právě dokladem.

Celý pořad ke zhlédnutí zde.
VELKÝ ROUDNÝ – NÍZKÝ JESENÍK
V oblasti Nízkého Jeseníku se nachází pět sopek, datovaných do dávné minulosti čtvrtohor. V tomto díle se společně vydáme na nejznámější sopku – Velký Roudný (780 m.n.m.), která se nachází v blízkosti vodní nádrže Slezská Harta nedaleko města Bruntálu.

Celý pořad ke zhlédnutí zde.
RADHOŠŤ
Výstup (tentokrát na běžkách) na pověstmi opředenou horu Moravskoslezských Beskyd. Podíváme se na Pustevny, prohlédneme si chráněný komplex dřevěných staveb a navíc si ještě zaběháme v nejlépe upravených stopách závodních okruhů nedaleko Pusteven.

Celý pořad ke zhlédnutí zde.

HRČAVA – VÝCHODNÍ BESKYDY

Takřka na trojmezí Česka, Slovenska a Polska, hluboko v horách, se nachází horská obec Hrčava. Na hřebeni s kostelíkem, školou, hospodou a řadou domků najdete neopakovatelné kouzlo tohoto kraje. Tentokrát se k cíli naší cesty dostaneme na běžkách, a to z Mostů u Jablunkova přes Gírovou.

Celý pořad ke zhlédnutí zde.

KRIVÁŇ – VYSOKÉ TATRY
Výstup na horu symbolizující Slovensko, je opravdovým zážitkem. Neskutečné daleké rozhledy nejen na podstatnou část Vysokých Tater, ale také na Západní Tatry a Nízké Tatry nám dají za pravdu, že vystoupit na nejkrásnější horu Slovenska opravdu stojí za námahu.

Celý pořad ke zhlédnutí zde.


BYSTRÁ – ZÁPADNÍ TATRY
V tomto díle vystoupíme na nejvyšší vrchol Západních Tater, dvoutisícovou Bystrou. Budeme stoupat z Podbanského krásnou Kamenistou dolinou přes Pyšné sedlo a už cestou nás okouzlí prvotní rozhledy na okolní vrcholy. Vrcholu Bystré dostáhneme přechodem přes jiný vrchol, a to Blyšť.

Celý pořad ke zhlédnutí zde.


SMRK – BESKYDY
První díl seriálu V pohorách po horách vás zavede na druhou nejvyšší horu Beskyd – Smrk. Budeme se pohybovat v oblasti přírodní rezervace Bučacího potoka a také v lesích pralesního typu. Na vrcholu nenajdete žádnou chatu; díky tomu není tato oblast tolik zasažena civilizací jako jiné.

Celý pořad ke zhlédnutí zde.

KRUPOVA HOĽA – NÍZKÉ TATRY
Tentokrát se podíváte a vystoupíte na méně známou horu Nízkých Tater, ležící v hlavním hřebeni střední části tohoto pohoří. A nejen to. Navštívíme i nejvýše položenou turistickou chatu na Chopku - známou Kamennou chatu. Sestupovat budeme neméně známou Demänovskou dolinou.

Celý pořad ke zhlédnutí zde.


zpět     domů     tisk

Vyřizujeme též pojištění alpenverein

Všechna práva vyhrazena © 2010 - 2018 OUTDOOR FILMS s.r.o. / realizace nextWEB