Outdoor films | Mezinárodní festival outdoorových filmů  


TELEVIZNÍ POŘAD "OUTDOOR FILMS"
TV NOE - TELEVIZE DOBRÝCH ZPRÁV


Každý měsíc můžete sledovat pořad se zajímavými hosty outdoorového a cestovatelského světa - každou poslední sobotu v měsíci od 20:00


Outdoor Films s Tomášem Roubalem


Hostem Jiřího Kráčalíka je majitel a vydavatel nejznámějšího horolezeckého časopisu Montana Tomáš Roubal. Vystudoval sociologii, zajímá se profesionálně o hory, ale není profesionální horolezec. Nemá za sebou žádné mimořádné extrémní výstupy, ale na hory velmi rád leze. Můžete se těšit také na povídání nejen o horách a horolezcích, ale i o umělých horolezeckých stěnách a tvorbě horolezeckého časopisu a probereme i současné nejlepší lezce světa.

Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Horskou službou Beskydy


Aktuální díl vás pozve do hor. Zjistíte, kdy jsou bezpečné a kdy v nich hrozí nebezpečí. Jak se v nich zachovat v případě úrazu a jak mu předcházet. A co nakonec může zachránit život. Hosty aktuálního dílu pořadu o outdoorových aktivitách budou členové beskydské horské služby, konkrétně její zakladatel Jaroslav Uhlář a náčelník Radim Pavlica.

Celý pořad ke zhlédnutí zde


Outdoor Films se Štěpánem Černouškem

Sibiřské gulagy

Štěpán Černoušek je nadšený rusista, publicista, cestovatel a předseda občanského sdružení Gulag.cz. Jeho celoživotním zájmem je Rusko a země bývalého Sovětského svazu. Studoval rusistiku a lotyštinu na Karlově univerzitě. Nyný působí jako redaktor v oddělení publikací Ústavu pro studium totalitních režimů. 

Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Ivo Petrem

Horal tělem i duší

Ivo Petr o sobě tvrdí, že není cestovatel, přesto tím cestovatelem je. Nepokládá se za horolezce a sběratele vrcholů, ale horalem je. Navštívil už přes 70 zemí světa a vystoupil na stovky a stovky vrcholů po celém světě, absolvoval stovky treků a výprav do hor celého světa.

Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Mnislavem Zeleným

Žil jsem a budu žít mezi indiány

Jak se žije v Amazonii mezi indiány, mimo civilizaci v odlehlých pralesích?

Povídání o šamanech, víře nebo indiánském způsobu života s adoptivním členem indiánského kmene Jawalapiti v Amazonii a bývalým velvyslancem České republiky v Kolumbii a Ekvádoru a etnologem a spisovatelem v jedné osobě s panem Mnislavem Zeleným Atapanou.

Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Film s Radkem Klimešem

Ochrana divokých zvířat

Putování africkým kontinentem po oblastech národních parků, a palčivé otázky lidstva týkající se ochrany divokých zvířat a jejich záchrany před vyhubením.

Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Jiřím Kráčalíkem

Nepál - zemětřesení na vlastní kůži

Zemětřesení v Nepálu o síle 7,8 stupně Richterovy škály zasáhlo nejen vzácné památky, obydlí tisíců lidí, ale i přírodu a horské ledovcové svahy. Ty se začaly sesouvat, laviny padaly do hlubokých údolí a bez varování pohřbily řadu horských vesnic, usedlostí a osad.

Jiří Kráčalík v té době vedl skupinu trekařů do oblasti překrásného himalájského Langtangu. Jen o vlásek unikli sportovci ničivému zemětřesení na masivu Mount Everestu, které spustilo mnoho lavin.

Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Martinem Strakou

Když fotoreportér musí

Profesionální redaktor, reportér, fotograf a díky tomu i cestovatel, který se specializuje převážně na motosport. V pořadu budou burácet motory, bude možná i cítit pach benzínu a zazní i zážitky plné nebezpečí ze zákulisí těch nejtěžších závodů. 

Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Natálií a Michalem Maděrovými

Na kajaku kolem Velké Británie

Natálie a Michal Maděrovi - mají za sebou po sportovní stránce neskutečný výkon. Na mořském kajaku obepluli z Londýna celou Velkou Británii. 3500 kilometrů pádlovali, aby se dostali zpět do Londýna.

Celý pořad ke zhlédnutí zde

 


Outdoor Films se Stevem Lichtagem

S mistrem filmového umění o podmořském filmu

Steve Lichtag - neustále je na cestách po celém světě, neustále ve střižně při zpracování svých filmových projektů, nebo na cestách po filmových festivalech, kde sbírá a dostává ty nejprestižnější ceny.

Steve Lichtag nejprve působil jako herec, poté odešel do USA, kde vyučoval herectví na Floridě, od roku 1986 se začal výhradně věnovat filmu jako producent, později jako režisér. Proslavil se slavným dokumentem Carcharias velký bílý a poté následovaly další filmy z podmořského světa to vždy se světovým ohlasem. V roce 2002 napsal knihu Čekání na bílou smrt a Tanec modrých andělů, které se staly doslova bestsellerem. Jeho filmy jsou distribuovány po celém světě a vysílají je různé televizní společnosti. S. Lichtang je prezidentem nadace Crystal planet zaměřené na ochranu podvodní flory a fauny, je držitelem prestižní ceny KANTUNA, která je udělována pod záštitou Ministerstva kultury -přiřadil se tak k ostatním držitelům této ceny jako je Thor Heyerdahl, Miroslav Zikmund, Jiří Hanzelka, Dr. Miloslav Stingl, Jan Špáta a další.

Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Janem Šťovíčkem

Outdoor je mou zábavou i životem

 

Jan Šťovíček - nejen velký cestovatel, ale také lyžař, horolezec, kajakář, rafťák, běžec, zkrátka univerzální outdoorový aktivista. Tvrdí, že dělá všechno a neumí nic. Ale není tomu tak. V rámci svého povolání zdravotnického záchranáře, dělá to, co dělá rád a dobře. Stihl napsat deset knih, které vyšly v několika nakladatelstvích, a Jiří Kráčalík dodává: „všechny tyto knihy jsou čtivé!”

Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films se Sváťou Božákem

 

Sváťa Božák - cyklistický ultramaratonec, který mimo řadu jiných extremních závodů absolvoval jako první Čech nejtěžší cyklistický závod světa napříč Amerikou.

Celý pořad ke zhlédnutí zde


Outdoor Films se Sašou Ryvolovou

Cestovat může každý a na věku nezáleží

Saša Ryvolová - velká cestovatelka, publicistka, fotografka a žena, která zažila toho tolik, že jiným by na to nestačily 2, možná ani 3 životy.


Celý pořad ke zhlédnutí zde

 

Outdoor Films s Otakarem Brandosem

Karpaty, kouzelné hory, pro mnohé z nás ale i opomíjené. Jak by ne, když máme svět pro cestování otevřený a mnohá světová pohoří lákají svými výškami a exotikou. Ale Karpaty se spoustou různých samostatných pohoří, nekonečnými lesy, otevřenými hřebeny, holinami, s mnohdy řadou salaší, se stády ovcí – to vše vytváří neopakovatelné kouzlo. A právě další díl pořadu Outdoor films budeme věnovat tomuto horskému systému. Ne nadarmo jsme pořad nazvali Karpatské pastorále.

Outdoor Films s Otakarem Brandosem - jedním z největších znalců a odborníků na Karpaty v naší republice.

Celý pořad ke zhlédnutí zde


 

Outdoor Films s Miroslavem Náplavou

Století Zikmunda

Miroslav Náplava - cestovatel, spisovatel, filmař, badatel, který společně s Petrem Horkým spolupracoval na svém scénáři celovečerního dokumentu Století Miroslava Zikmunda. Navíc režíroval film o filmu Století Miroslava Zikmunda. Náš dnešní host podnikl desítky expedic a filmových výprav a právě v této době se připravuje na víc než roční expedici africkým kontinentem.


Celý pořad ke zhlédnutí zde

 


Outdoor Films s Miroslavem Hrdým

Filmař podmořského světa

Jiří Kráčalík - moderátor a autor pořadu v jedné osobě, si pozval Miroslava Hrdého, jednoho z předních filmařů podmořského světa, filmaře freedivingu, ale i jiných zdařilých snímků, které na různých festivalech světa získávají ceny.


Celý pořad ke zhlédnutí zde

 


Outdoor Films s Milanem Daňkem

Natáčení v opravdové divočině

Natáčení filmů v extrémních podmínkách je provázeno řadou úskalí různými výstupy, sestupy, treky, špatným počasím, vichřicemi, mrázem, déšťěm...a výsledek může být značně nejistý.

Přijměte pozvání na odlehlá místa naší planety, kam se jen člověk tak nedostane...Celý pořad ke zhlédnutí zde
 


Outdoor Films s Martinem Stillerem

Cyklocestování do jiných kontinentů světa

Celý pořad ke zhlédnutí zde

 


Outdoor Films s Josefem Lukášem

Skialpinismus a hory jsou můj život

Josef Lukáš je lyžař, horolezec, skialpinista, cestovatel, vědecký pracovník a to vše v jedné osobě. Závodně střílel i z pistole. Člen expedice K2 2005, K2 2007, max. výška 7500m, sjel z jihovýchodního žebra K2 na lyžích z výšky 6200m.

Celý pořad ke zhlédnutí zde

 


Outdoor Films s Heřmanem Volfem

Nikdy se nevzdávej

Vrcholový atlet, podnikatel a sportovec, v roce 2006 po tragickém pádu na lyžích ochrnul. Ale život rozhodně nevzdal.

Heřman Volf, ročník 1965, aktivně sportoval. Jeho sportem byla atletika, hod oštěpem. Založil vlastní firmu a začal podnikat v oboru měření a regulace. Pak ale přišel rok 2006 a tragický pád na lyžích, po kterém Heřman ochrnul. Po návratu z rehabilitačního ústavu se rekvalifikoval pro práci na PC a začal aktivně sportovat. Na handbiku absolvoval první cestu z Prahy do Paříže. Následovaly další projekty – Cesta za snem – křížem krážem Evropou, každoročně akce Praha – Banská Bystrica, Praha – Řím ke svatému otci, papeži, 2012 Praha – Oslo. V tomto roce se stává předsedou občanského sdružení Cesta za snem a od letošního roku se naplno věnuje realizaci sportovních projektů napříč handicapy. Je propagátorem aktivního života, pořádá motivační besedy, výstavy fotografií… O jeho aktivitách vznikly čtyři celovečerní dokumentární filmy, které získaly řadu ocenění – nominace na cenu Olgy Havlové, nominace na cenu Mosty, cena Křišťálový kamínek. Heřman Volf je ženatý a má dvě dcery.

Heřmana Volfa doprovází producent, filmař Mejla Doležal.

Celý pořad ke zhlédnutí zde

 

Outdoor Films s Dinou Štěrbovou

Touhy a úděl


O budování první české nemocnice v nejchudší oblasti světa - v pohoří Karakoram s legendou ženského světového horolezectví.


Celý pořad ke zhlédnutí zde


Outdoor Films s Davidem Křížkem

Chci vytvořit světový rekord přes Atlantik

Jiří Kráčalík - Moderátor a autor pořadu v jedné osobě, si pozval Davida Křížka, jednoho z nejlepších jachtařů světa, vrcholového sportovce, mořeplavce, který se v současné době připravuje na překonání světového rekordu.

Celý pořad ke zhlédnutí zde
 


Outdoor Films s Danielem Orálkem

Ultramaraton je můj život


Odříkání, pot, dřina, houževnatost a pro mnohé nepředstavitelná vytrvalost...

To a mnohem víc musejí mít v malíčku ultramaratonci. Jací to jsou sportovci? Co je žene, aby nekonečné hodiny, ale většinou i desítky hodin bojovali s kilometry, s časem se sebou samým, než dosáhnou vytouženého cíle?

Pozvání moderátora pořadu - Jiřího Kráčalíka, přijal nejlepší český ultramaratonec, bývalý juniorský rekordman a reprezentant Daniel Orálek (1970) - člen české asociace ultramaratónu, vrcholový sportovec, účastník řady těch nejtěžších závodů.


Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Daliborem Carbolem

Paragliding je můj osud


Dalibor Carbol - má za sebou neskutečné přelety v nejvyšších horách světa, řadu expedic, je dlouholetý člen České asociace extrémních sportů. Jako první na světě přeletěl vrcholy a hřebeny např. pohoří Karakoramu. Je držitelem českého výškového rekordu, kdy se se svahovým padákem dostal až do výšky 7045m bez kyslíkového přístroje…Bydlí v Beskydech. Má 3 děti a v letošním roce byl vyhlášen sportovcem roku Moravskoslezského kraje. Založil vlastní firmu El Speedo a Beskydskou školu létání.

Připravte se na létání v asijských velehorách, kam možná ani pták nedoletí a povídání o jednom z nejodvážnějších sportů...
Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Markem Šimíčkem 


Marek Šimíček - 3x absolvoval v krutých mrazech sólo přechod Bajkalu, napsal knihu, zajímá se o turistiku a cestování, fotí a přitom aktivně provozuje požární sport.

Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Miroslavem Šebelou


Moderátor Jiří Kráčalík si pozval cestovatele, vědeckého pracovníka, fotografa, filmaře, který svůj dosavadní život zasvětil nejen cestování, ale i výzkumu a mapování fauny v atraktivních oblastech naší planety- na Galapágách, v Amazonii, i na jižní Moravě – hostem pořadu je zoolog, vedoucí oddělení zoologie Moravského zemského muzea v Brně, také spisovatel, ekolog a ornitolog v jedné osobě – RNDr. Miroslav Šebela.


Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Jiřím Kráčalíkem

Ponořen do outdooru


Pořad uvádí a moderuje Marek Hýža.
Hostem pořadu je samotný autor - Jiří Kráčalík.

Celý pořad ke zhlédnutí zde


Outdoor Films s Radovanem Markem


Moderátor Jiří Kráčalík si pozval horolezce srdcem i duší - Radovana Marka., člena Vítkovického horolezeckého oddílu a účastníka několika himalájských expedic na osmitisícové vrcholy. V loňském roce vystoupil na 8516m vysokou Lhotse bez kyslíku.
Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Josefem Francem


Pozvání Jiřího Kráčalíka přijal pan Josef Franc z Prostějova–Člen svazu českých fotografů, cestovatel, amatérský filmař a profesionální kriminalistický technik a fotograf. Společně vám nabídnou zajímavé povídání o cestování a natáčení, ale také fotografování, soutěžích a výstavách. Poskytnou různé náměty, kam a jak se dostat o prázdninách na dostupnější místa, než kam jezdí obvykle hosté našeho pořadu. Podělí se o nevšední zážitky z nespoutané přírody a fotogenických míst Evropy. A poradí, jak navštívená místa ztvárnit v hodnotné fotografie nebo i film popřípadě, jak připravit literární podobu. Dozvíte se, jak se Vaše výtvory mohou zveřejnit v některých outdoorových časopisech nebo si udělat vlastní výstavu.
Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Petrem Horkým


Pozvání Jiřího Kráčalíka přijal Petr Horký – filmař, režisér, dokumentarista, producent, moderátor, spisovatel a také outdoorový cestovatel.
Můžete se těšit na další velmi zajímavé povídání o natáčení mezi žraloky (STOPAŘI), ohňostroji na Kubě, vojenském cvičení v ulicích Havany (Cuba Libre), či o nejdelší české výpravě na severní pól (Severní pól očima ufona) a o krásné Albánii (ALBÁNIE, KRÁSKA SE ŠPATNOU POVĚSTÍ).

Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Jarmilou Štukovou

Srdcem i kamerou v rozvojových zemích světa


Pozvání Jiřího Kráčalíka přijala fotografka, reportérka, dokumentaristka a cestovatelka pracující pro řadu médií a držitelka řady cen – Jarmila Štuková. K fotografii se dostala až po absolutoriu DAMU. Tři roky pracovala jako reportérka v Lidových novinách. Později fotografovala pro agenturu ISIFA/GETTY IMAGES a nyní je fotografkou a reportérkou na volné noze. Zabývá se především reportážní, portrétní a stylizovanou fotografií. Za snímky, které pořídila na Haiti po zemětřesení, získala první místo za reportážní fotografii v soutěži CZECH PRESS PHOTO.

Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Marianem Jiřím Huskem


Pozvání Jiřího Kráčalíka přijal P. Marian Jiří Husek - parašutista, paraglidista, speleolog, potápěč, turista, horolezec, ale hlavně premonstrát Strahovského kláštera v Praze, soudce církevního soudu v Olomouci a otec z farnosti Louka u Znojma.

Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Romanem Vehovským

Cestou osudu a náhody (7 let na cestách autostopem)

Pozvání Jiřího Kráčalíka přijal pan Roman Vehovský ze Štěpánkovic u Opavy – Náš host v září roku 2002 vyrazil stopem přes Asii do Austrálie. Měl nový batoh, v kapse pár víz, fotoaparát a skoro žádnou korunu. Říkal si, že poznávat svět, nemusí být jen výsadou bohatých. Své cestování po světě nechal osudu a náhodě a až na pár výjimek cestoval stopem, či po mongolských stepích pěšky. Z této sedmileté expedice napsal dvě velmi čtivé knihy s příznačným názvem Cestou osudu a náhody - nezapomenutelné příběhy během 7 let na cestách autostopem.

Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Miloslavem Doležalem

Cesta za snem

Pozvání Jiřího Kráčalíka přijal pan Miloslav Doležal – producent, filmař, který se navíc organizačně věnuje realizaci projektu Cesta za snem, jehož hlavním protagonistou je vozíčkář pan Heřman Volf. Jeho neskutečné a neuvěřitelné sportovní aktivity se mohou stát motivací pro další lidi, kteří po úrazu zůstanou odkázáni na invalidní vozík. A náš vzácný host Miloslav Doležal se s námi přišel do studia podělit o zážitky, které se mu podařilo zachytit kamerou.


Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Miloslavem Stinglem


JUDr. et PhDr. Miloslav Stingl se narodil 19. 12. 1930. Jeho životní náplní se stalo cestování, kterému se mohl věnovat i za socialismu, protože vystudoval etnologii a studium indiánů bylo jeho zaměstnání. Procestoval 151 zemí, dorozumí se sedmnácti jazyky. Svoje poznatky uveřejnil ve 41 knihách s bezmála 17ti milionovým nákladem. Karlovy Vary, v nichž rád pobýval, mu udělily čestné občanství. V síni slávy českého cestovatelství na zámku Lednice jsou tři lidé – Hanzelka, Zikmund a Miloslav Stingl, čestný náčelník indiánského kmene Kikapú přezdívaný Okima -Ten, který vede. V roce 2010 vydal svoji zatím poslední knihu 2012: Mayové, jejich civilizace a konec světa. „Jako etnolog nejvíc odsuzuji rasismus. Jsme přece všichni jednoho rodu! Nikdy jsem nepochopil zášť mezi národy.“
Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Markem Hýžou

Vodáctví a život beru s pokorou

Marek Hýža absolvoval pedagogickou fakultu, pracoval jako učitel i redaktor a dramaturg České televize. Podílel se např. na známých televizních seriálech - Osudové okamžiky, Zapomenuté výpravy, Ta naše povaha česká... Natáčí filmy, píše scénáře a knihy... Nedávno se vrátil z úspěšné vodácké expedice, kde již podruhé ve svém životě splavil divokou a pověstnou americkou řeku v Grand Canyonu - Colorado.Celý pořad ke zhlédnutí zde


Outdoor Films s Jaroslavem Jindrou

Vězněm ve vlastní minizemi

Hostem zářijového dílu našeho pořadu je frenštátský rodák, cestovatel, fotoreportér, fotodokumentarista a dvorní fotograf nejpopulárnějšího automobilového závodu světa – Rally Dakar – pan Jaroslav Jindra.


Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Janem Říhou

Svítí slunce?

Hostem srpnového dílu našeho pořadu je zrakově postižený horolezec Jan Říha. Přestože se narodil s vadou zraku, je velmi aktivním sportovcem. Vylezl řadu velehor, například nejvyšší horu Kavkazu – Elbrus, Afriky – Kilimandžáro nebo nejvyšší horu Vysokých Tater - Gerlachovský štít. Vylezl také pověstného El Capitana v americkém národním parku Yosemitu, či nejvyšší horu Evropy - Mont Blanc. Běhá také maratony, například Pražský maraton.V současné době je J. Říha zaměstnán v prezidentské kanceláři, vede horolezecký oddíl vidomých dětí a pracuje s mládeží.
Pořadem vás provede Mgr. Jiří Kráčalík, ředitel Mezinárodního festivalu outdoorových filmů.
Pokud vás zajímá, zda se může nevidomý člověk věnovat aktivně plavání, lyžování nebo atletice, sledujte tento díl našeho pořadu.

Celý pořad ke zhlédnutí zde


Outdoor Films s Josefem Wagnerem

Do hlubin země

Josef Wágner se zabývá speleologií a fotografováním od roku 1968. V roce 1971 založil v Bohumíně speleologickou organizaci ORCUS Bohumín a vede ji dodnes. Organizoval více jak 50 mezinárodních speleolo-alpinistických expedicí do nejvýznamnějších krasových oblastí naší planety. Při těchto výpravách, které nejčastěji směřovaly do oblasti Kavkazu a Krymského poloostrova, byly objeveny desítky nových propastí a jeskyní. Řadu expedic vedl i do severských oblastí Skandinávského poloostrova i do oblastí vysokohorského krasu Alp a Pyrenejí a jiných krasových lokalit světa.

Jeho fotografická a filmová tvorba je spojena se speleologickou a expediční činností, je zaměřena na ochranu a dokumentaci životního prostředí. Publikoval v řadách odborných časopisů u nás i v zahraničí. J. Wágner je autorem knihy „Jeskyně Moravskoslezských Beskyd“ a dokumentárních filmů: „Kde spí netopýři“ nebo „Emine Bojir Chasar – pokladnice krasu“ atd. Kromě řady výstav u nás, vystavoval např. v Itálii - Terst, na Ukrajině - Simferopol, Arandě de Duero, Bielsko - Biale.

Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Dinou Štěrbovou

Nemocnice na konci světa

Hostem červnového vydání měsíčníku Outdoor Films bude vysokoškolská profesorka, paní Dina Štěrbová. Legenda československého ženského horolezectví a dlouholetá držitelka ženského výškového rekordu, ve svém životě absolvovala řadu těžkých výstupů nejen v Tatrách, ale i jiných světových velehorách. 2x stanula na osmitisícovce. Jejím životním krédem je pomáhat druhým. Její duchovní rozměr nemá konce. Založila a vybudovala v nejodlehlejší horské oblasti světa v pohoří Karakoram první českou nemocnici. V současné době zajišťuje výstavbu školy.

Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Martinem Kráčalíkem

Extrémní vytrvalostní outdoorové závody

V květnovém vydání pořadu Outdoor Films bude hostem - zakladatel a ředitel největšího a extrémního závodu štafet v ČR Adrenalin Cup, specialista na pořádání náročných vytrvalostních závodů a externí kameraman České televize – Martin Kráčalík.

Pokud jste ještě neslyšeli o závodech Red Bull Dolomitenmann nebo u nás v Česku Adrenalin Cup, máte jedinečnou příležitost dozvědět se více.


Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Leopoldem Sulovským

Na vrcholy velehor

Hostem dubnového vydání měsíčníku Outdoor Films je horolezec patřící mezi elitu českého i světového horolezectví, vrcholový sportovec s řadou těžkých výstupů a nejen himálajských - Leopold Sulovský.Narodil se v padesátých letech minulého století i minulého tisíciletí a od mládí mu přirostly hory k srdci. Jeho cesta vedla pílí a tréninkem od skautingu, lyžaře, turisty skálolezce až k účasti a vedení desítky expedic a výprav do velehor v různých místech světa. Nejvíce však působil v Himálajích, kde je jako doma. Mimo řadu osmitisícových, ale i jiných himálajských vrcholů, které vylezl, ale i nevylezl, zdolal jako první Čech nejvyšší horu světa Mount Everest.
Pořadem vás provede Mgr. Jiří Kráčalík, ředitel Mezinárodního festivalu outdoorových filmů.

Celý pořad ke zhlédnutí zde


Outdoor Films s Richardem Konkolskim

Kdo se bojí, nemá na moři co dělat

Ve druhém vydání měsíčníku přivítáme pana Richarda Konkolského, spisovatele a nejslavnějšího českého mořeplavce, vítěze řady námořních závodů, který třikrát obeplul sám zeměkouli, je čestným členem mnoha světových jachtařských klubů a držitelem dvanácti světových jachtařských námořních rekordů. Obdržel čestné uznání prezidenta USA Ronalda Regana. V roce 1982 odplul s manželkou a synem na palubě jachty NIKE II na první sólo závod kolem světa a po jeho ukončení zůstal v USA.

Osmašedesátiletý bohumínský rodák dnes žije na pobřeží Atlantiku ve městě Newport a ze svého domu se dívá na hladinu oceánu. Na své životní peripetie a zážitky pohlíží se vzácným nadhledem. Richard Konkolski je autorem čtrnácti knih o jachtingu, mořích a námořnících a také stovek článků a rozhlasových reportáží.

Celý pořad ke zhlédnutí zde

Outdoor Films s Danem Přibáněm

Když se chce, tak to jde

V tomto díle uvidíte mimojiné film Trabantem napříč Afrikou. Tento film získal v roce 2011 na 9. ročníku MFOF 1. cenu v kategorii D - cestopis a také cenu diváka pořadu ČT 4. Film dokumentuje dobrodružnou cestu dvěmi trabanty od Václavského náměstí až do nejjižnějšího cípu Afriky, do Kapského města. Tato výprava trvala přibližně čtvrt roku a urazila cca 20 000km. Film ukazuje tvrdou realitu a mentalitu několika zemí v Africe.Celý pořad ke zhlédnutí zde
zpět     domů     tisk

Vyřizujeme též pojištění alpenverein

Všechna práva vyhrazena © 2010 - 2018 OUTDOOR FILMS s.r.o. / realizace nextWEB