Filmové distribuční pásmo Carstensz | Mezinárodní festival outdoorových filmů  


Distribuční pásmo CARSTENSZ


Filmové pásmo Carstensz obsahuje tyto tři filmy:


CARSTENSZ - SEDMÁ HORA

Vysoko nad neprobádanou novoguinejskou džunglí, prorážející těžké dešťové mraky, se tyčí Sněžné hory. Nad nimi se vypíná ostrý vápencový jehlan, nejexotičtější a zároveň nejhůře dostupná hora světa, Carstenszova pyramida. Jako první stál na jejím vrcholu roku 1962 horolezec Heinrich Harrer. Přístup k jejímu úpatí přes území bojovného kmene Damal patří i dnes mezi nejdobrodružnější expedice. Kromě získání povolení je největším problémem přesvědčit nahé domorodce, aby pomohli s transportem materiálu přes horskou džungli až na mohutné ledovce obklopující legendární horu. Největší překvapení ale expedici teprve čeká.

BHUTÁN - HLEDÁNÍ ŠTĚSTÍ

Říká se, že na Bhután zapomněli lidé, ale nikdy ne bohové. Starodávné horské království mezi indickým Assámem a čínským Tibetem domorodci nazývají po svém-Země hřmícího draka. Putování zapomenutou krajinou, ve které lidé uctívají vše živé, je vyprávěním o štěstí. Vnitřní pokoj je tu cennější než hon za materiálem světa a harmonie s přírodou jsou všemu nadřazenými principy. Dobrý král se stará o blaho poddaných. Na místo domácího produktu prosazuje hrubé domácí štěstí. Je to jakoby pohádkový svět. Malé himalájské království si totiž v křehkém pojetí štěstí zvolilo zvláštní cestu. Možná, že tu správnou. Zatím...

NA KOLECH PŘES HIMALÁJE

Byl to velkolepý přechod indických Himalájí na kolech přes údolí Kinnaur, Spiti, Lahaul a posvátné jezero Tso Morini do Lehu. Přešli jsme 700 kilometrů přes rozbitá horská sedla, ale i dobře udržované vojenské cesty v těsné blízkosti Číňany strážené hranice Tibetu. Vyřídit si zvláštní povolení na tyto území opravdu stojí za to.

zpět     domů     tisk

Vyřizujeme též pojištění alpenverein

Všechna práva vyhrazena © 2010 - 2018 OUTDOOR FILMS s.r.o. / realizace nextWEB