Mezinárodní festival outdoorových filmů  


POROTAMartin Krejsa

předseda poroty Fotograf, publicista, cestovatel a horolezec. Publikoval v časopisech Adventure, Everest, v současné době je pravidelným spolupracovníkem časopisů Montana a Lidé a hory. Ve svých článcích se specializuje zejména na portréty legendárních horolezců minulosti. Spoluorganizátor Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují. Účastník horolezeckých výprav do Severní Ameriky (2007), Gruzie (2006), na Krym (2005), do Peru (2002), Nepálu (2001), Severní Ameriky (1998) a Pákistánu (1997). Výstupy ve Vysokých Tatrách, Dolomitech, Alpách a ve skalních a pískovcových oblastech u nás i v zahraničí.


Pavel Anděl

Narozen v roce 1966 v Chebu. Vystudoval DAMU, obor herectví. V letech 1988-1991 působil jako herec v Činoherním klubu v Ústí nad Labem. Od roku 1991 moderátor Evropy 2, od roku 1993 moderátor hudebního pořadu SOS v TV Prima. Od roku 1999 do 2009 moderoval v přímých přenosech v České televizi úspěšný
pořad Noc s Andělem. Pavel Anděl je ženatý a má 4 děti.Karel Janák

Český filmový a televizní režisér. V roce 1993 získal Janák titul inženýra na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT, obor fyzika pevných látek. Ještě jako systémový administrátor v Podniku výpočetní techniky pak začal studovat FAMU, obor hraná režie, a v roce 2001 získal magisterský titul. Na začátku své kariéry natáčel hlavně reklamní spoty, projekt filmu Cizinci v čase (1998) byl kvůli finančním problémům přerušen; jeho prvním dokončeným filmem byla dětská komedie Vetřelci v Coloradu (2002), která získala 3 ceny na Mezinárodním festivalu dětských filmů v Chemnitzu. V reklamní tvorbě dosáhl mnoha ocenění, mezi jeho nejznámější reklamy patří upoutávky pro TV Nova na vysílání cyklu filmů Indiana Jones (2004), ve kterých se známý archeolog pohybuje v pražském metru, Den nezávislosti (2003) s létajícím talířem nad Václavským náměstím (cena Silver Promax, Kolín nad Rýnem) či Titanic (2002) bořící mosty na Vltavě (cena Nejlepší filmové promo v Evropě, Sevilla). Výrazný průlom pro Karla Janáka znamenal v roce 2004 film Snowboarďáci, který získal cenu Český lev 2004 za divácky nejúspěšnější film. V březnu 2006 přichází do kin jeho nový film Rafťáci, ve kterých stejně jako v předchozím filmu Snowboarďáci hrají opět Jiří Mádl a Vojtěch Kotek, v listopadu téhož roku a se stejnými hlavními herci film Ro(c)k podvraťáků. V roce 2009 natočil film Ať žijí rytíři! Nyní pracuje na novém filmu Láska za milión.
 

Jolka Krásná

Jolka Krásná, novinářka. Patnáct let se intenzivně zabývá filmem. Pracuje jako redaktorka pro ČRO 1 Radiožurnál a Českou televizi. Moderuje pořad Dobré ráno s ČT. Na ČT24 má vlastní pořad FILM 2008 (2007, 2006). Byla členkou poroty sekce Fórum nezávislých na MFF Karlovy Vary, Novoměstký hrnec smíchu, Mezipatra...Z adrenalinových sportů nevyzkoušela žádný. Občas lyžuje, občas jezdí na kole, občas jezdí na in line bruslích, občas plave. Moderuje pořad na ČT 24 - Studio 6.


Jaroslav Korytář


Ostravský televizní producent a námořní jachtař. Od roku 1984 působil v Československé televizi. V roce 1990 založil Studio Clipper a následně regionální televizi Polar zabývající se televizní i komerční tvorbou. V pozici autora a realizátora natočil řadu dokumentárních filmů na celém světě. Je členem vedení digitální televize RTA. Na mořích a oceánech tráví spoustu času a jako kapitán Polar Sailing Teamu vítězil na mezinárodních regatách.


Vladimír Mráz

Režisér, scénárista, kreativní ředitel QQ studia Ostrava, producent animovaných a dokumentárních filmů. Narozen 16.6.1966 v Ostravě. Absolvent FAMU – katedra dokumentární tvorby. Začínal v Krátkém filmu Praha jako pomocný režisér u hraných dětských celovečerních filmů. Od r. 1991 vedoucí tvůrčí skupiny České televize se zaměřením na mládežnické vysílání. Tvůrce úspěšných magazínů ČT Pod pokličkou, Chalupa je hra, režisér dokumentárních filmů pro FEBIO, či ČT, producent seriálu Divnopis, producent a režisér anim.seriálu Pytlíkov, SouthPrag a také celovečerního animovaného filmu Báječná show. Od r. 2003 vyučuje na Ostravské Univerzitě producentskou přípravu, filmovou režii a střih.
 

Petr Piechowicz

Narozen 18.5.1971 v Bohumíně, živí se jako výškový specialista a volný fotograf. Horskému sportu se věnuje přibližně od 13-ti let. Začal jako jeskyňář,v roce 1988 se účastní speleologické expedice Tromso do Norska, potom se věnuje skalnímu lezení. Ve sportovním lezení dosáhl největšího úspěchu v r. 1994, kdy v Českém poháru obsadil 6. místo. Jeho lezecký repertoár sahá od boulderingu až po bigwally, které poprvé okusil na expedici v Peru v r. 2002, kde se mu povedlo spolu s Milanem „Kamzíkem“ Benianem a za podpory Petra Šindela a Toma Šípka zdolat stěnu La Esfinge (5.325m) cestou Kruz Del Sur. Na tuto akci v r. 2003 navázal další expedicí, tentokrát do afrického Mali, kde se pokusil o zdolání cesty Harmattan Rodeo na věž Kaga Pamari. Po roční pauze způsobené tropickou malárií se v r. 2005 vydal na československou expedici Karakoram. Jako je neodmyslitelnou výstrojí horolezce lano a karabiny, stejně neodmyslitelně patří k Pepemu i fotoaparát a objektivy. Focení se věnuje prakticky od počátku svého lezeckého života. Fotografováním se vážně zabývá poté, co začíná publikovat v časopise Montana.


Josef Wagner

Fotograf a kameraman se zaměřením na přírodu Moravskoslezského regionu, Beskyd, Jeseníku, specializuje se na fotografování jeskyní, speleologii a alpinismus. Cílem jeho tvorby je ochrana a dokumentace životního prostředí. V zahraničí pak fotografická a filmová dokumentace přírodních zajímavostí spojených s krasovými oblastmi a speleologickou expediční činností. Jeho fotografie byly publikovány v řadách odborných časopisů u nás a v zahraničí, knihách a odborných publikací. Autor knihy Jeskyně Moravskoslezských Beskyd. Vystavoval např. v - Itálie -Terst, Ukrajina - Simferopol, Arandě de Duero, Bielsko- Biale. Je Autorem dokumentárních filmů: Kde spí netopýři, Emine Bojir Chasar – pokladnice krasu.
zpět     domů     tisk

Vyřizujeme též pojištění alpenverein

Všechna práva vyhrazena © 2010 - 2018 OUTDOOR FILMS s.r.o. / realizace nextWEB