Aktuality | Mezinárodní festival outdoorových filmů  


XXIV. sraz cestovatelů a Horobál

BESEDY A PROMÍTÁNÍ 2017

PÁTEK 17.2.2017 – DŮM KULTURY (MALÝ SÁL)

18.00 TAJUPLNÁ PATAGONIE – Michael Volařík

Monumentální skalní věže a obrovské ledovce v NP Los Glaciers a Torres del Paine. Treking na argentinské i čilské straně. Divoké moře. Velké kolonie tučňáků a kormoránů. Nedotčená příroda, nekonečné pampy. Návštěva Buenos Aires - města tanga a vynikajících steaků, nádherných vodopádů Iguazu a okouzlujícího Rio de Janero.

19.30 JULSKÉ ALPY… KDE BŮH ZANECHAL SVÉ SRDCE – Jiří Kráčalík

Slovinsko se může pyšnit jedněmi z nejkrásnějších vápencových Alp; výhodou je přitom blízká dostupnost z ČR. Vystoupáte na překrásný vrchol Špik, ocitnete se na nejkrásnějším místě Sleme a vykoupete se v Bohinjském jezeře. Nebude chybět krátká návštěva největšího muzea 1. světové války.

21.00 THE ELEMENTS – VÍTĚZNÝ FILM 14. MFOF 2016

Dokumentární film The Elements chce divákům odhalit podstatu tří sportovních odvětví - horolezectví, hloubkové potápění a BASE jumping, která jsou spojena se symbolikou jim odpovídajících charakteristických živlů - země, voda, vzduch. Jednotlivé oblasti jsou pak zastoupeny výraznými českými osobnostmi profesionálního sportu, kterými jsou Marek Holeček, Michal Rišian a Martin Trdla. Motto projektu zmiňuje čtvrtý živel, který hoří v každém z nich. Plamen Martina Trdly však dohořel v loňském roce po neúspěšném pokusu o přelet Sněžky, při kterém Martin tragicky zahynul. I přesto, nebo možná právě proto, se tvůrci rozhodli v projektu pokračovat, ve snaze přiblížit divákům to nesmírné zapálení hlavních aktérů pro věc, které bylo, je a bude neodmyslitelnou součástí života každého z nich. A to i v kontinuitě s rizikem, které tyto sporty nesou. Ačkoli Česká republika nedisponuje podmínkami vhodnými k plnohodnotnému tréninku sledovaných sportovních disciplín, všichni tři zástupci dosáhli ve svých oblastech světové úrovně. A právě tato skutečnost, že i v omezených podmínkách lze dosáhnout neomezených cílů, je jedním z důvodů, proč se tvůrci rozhodli zdokumentovat alespoň kousek života každého z nich. Nemusí to být pouze šíře oceánů či nedohledná výše skal, která je předurčí řadit se k těm nejúspěšnějším, dokonce se jimi stát.

SOBOTA 18.2.2017 - DŮM KULTURY (MALÝ SÁL)

9:00 NÁRODNÍ PARKY JIHOZÁPADU USA – Tomáš Vachala

Cestování po národních parcích USA - Yosemite, Monument Valley, Grand Canyon, Bryce Canyon a mnoha dalších.

10:30 NOVÝ ZÉLAND – TREK TE ARAROA – T. Sedláček, L. Wawrosz

Přechod jednoho z nejkrásnějších a nejnáročnějších dálkových treků na světě, který Tomáš Sedláček a Lukáš Wawrosz zdolali jako první Češi na světě. Tato 3 054 km dlouhá stezka s celkovým převýšením 104 000 m vede napříč Novým Zélandem; zvládli ji za čtyři a půl měsíce.

12:00 THAJSKO – NENÁROČNÁ EXOTIKA PRO KAŽDÉHO - Pavel Senft

Budhistické chrámy, orientální kuchyně, projížďky na slonech, útok opic, thajské masáže, koupání na plážích s průzračnou vodou, putování pralesem - o tyto a mnohé další zážitky ze své cesty po severním Thajsku se přijde podělit Pavel Senft.

SOBOTA 18.2.2017 – KINO FRENŠTÁT p.R.

14:00 ŠPICBERKY – ZEMĚ VĚČNÉHO LEDU - Jiří Kráčalík

Treking v arktické oblasti. Brody přes potoky s třístupňovou vodou. Putování po ledovcích i arktické tundře. Poznání místní fauny a flóry. Seznámení s místní historií a současností z nejsevernější trvale obydlené části světa. Cestopisný komponovaný pořad Jiřího Kráčalíka (film, foto, hudba, beseda).

15:30 KK NEJEN O K2 – Klára Kolouchová – hlavní host

Řadí se mezi přední české horolezkyně; stanula i na nejvyšší hoře světa - Mount Everestu (8848 m), v letošním roce se pokusila o výstup na K2 (8611 m). Za sebou má úspěšné výstupy m.j. na Aconcaguu (6959 m), Čo Oju (8201 m), Mount Mc Kinley (6194 m)... a další.

---------------------------------------------------------------------------------------

FOTOGRAFIE Z HOROBÁLU 2016:

najdete ve FOTOGALERII na tomto webu

---------------------------------------------------------------------------------------

FOTOGRAFIE A ZPRÁVA Z HOROBÁLU 2015:

FOTOGRAFIE najdete ve FOTOGALERII na tomto webu;

další pak zde:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.945851065438737.1073741888.134693096554542&type=3

REPORTÁŽ TV BESKYD:

http://www.tvbeskyd.cz/na-frenstatskem-horobalu-se-lezlo-na-cvicnou-skalu/

Vloženo: Pondělí  2.1.2017 Přečteno: 1008x

zpět     domů     tisk

Vyřizujeme též pojištění alpenverein

Všechna práva vyhrazena © 2010 - 2018 OUTDOOR FILMS s.r.o. / realizace nextWEB